Mimarlık

İnşaat projelerimizi kendimizi üretiyoruz...

Aslangil Mimarlık, 2012 yılında Aslangil A.Ş. ortakları tarafından kurulmuştur. Kendi alanında tecrübeli mimar ve mühendis kadrosuyla yapılarda farklı imzalar atıyoruz. Kusursuz projelerimizi inşaat sektöründeki yılların deneyimi ile buluşturarak muhteşem uyumu ve estetiği yakalıyoruz.

Fiziki çevrenin tasarlanması sanatı olan mimarlık, sosyal ve kentsel dokuyu oluşturan omurganın temel etmenlerinden birisidir. Yaşamsal fonksiyonların sürdürülebilmesi için gerekli mekânların işlevsel ve estetik çözümlerle tasarlanması mimarinin temel problem alanını oluşturur. Geçmişten günümüze mimari tasarımın kullanışlık, sağlamlık ve güzellik unsurlarını bir bütün olarak barındırması amaç edinilmiştir.

Aslangil Mimarlık olarak biz, kentleri tasarlarken yaşamsal kurgunun temelini oluşturan insan faktörünü başlangıç noktamız olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda, yaşam alanlarını üretirken bölge halkının kültürel değer ve alışkanlıklarını baz alarak hareket ediyoruz. Kentsel tasarım ve dönüşüm projelerimizde planlama, çevre tasarımı ve inşaat mühendisliği ile bütün,yaşayan mekânlar üretmeyi hedefliyoruz.